Zawsze myślałem, że dodatki do „wsiąść do pociągu” nie wnoszą nic nowego i tylko zmieniają rodzaj mapy na której gramy. Udało m się kupić za pół ceny dodatek Indie + Szwajcaria i muszę przyznać, że troszkę się myliłem.

Dodatkowa mapa to nie tylko mapa i trasy ale też lekko zmodyfikowane zasady. Lekko nie oznacza słabo o czym przekonaliśmy się sami. Z gry znikają długie trasy, zastępują je połączenia między państwami. Dzięki temu poruszamy się nie tylko w obrębie Szwajcarii ale też sąsiadujących z nią państwami. Trasy te są wtasowane w podstawową talię kart więc wylosowanie ich jest kwestią szczęścia. Zmienia się również zasada doboru i używania kart lokomotyw które teraz służą jedynie do rozbudowy tunelów.

Indie to znowu dodatkowe zasady. Tym razem możemy otrzymać dodatkowe punkty za wielokrotne połączenia dwóch tych samych miast. Jeśli z punktu A do punktu B biegną przynajmniej dwie trasy to gracz otrzymuje dodatkowe punkty. Im więcej takich połączeń tym więcej punktów bonusowych.

Czy warto jest kupić dodatek map do TTR? To pozostawiam do Waszej oceny. Ja swojego zakupu nie żałuję ponieważ za kwotę 80zł otrzymujecie aż DWIE mapy z nowymi trasami oraz oryginalnymi modyfikacjami zasad.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 4

Najniższa cena gry w momencie publikacji:78zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów 1

Bądź pierwszy

Jedna odpowiedź do “Wsiąść do Pociągu Indie i Szwajcaria”

  1. Uwielbiam „Wsiąść do pociągu” i baaaaaaardzo się cieszę, że w końcu mamy dodatek – super dodatek. Wcale nie nudny. Powiedziałabym, że tak gra ogółem jest idealna dla graczy dodatkowo lubiących podróżowanie! Takie „palcem po mapie” ?
    Polecam i zachęcam do kupna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.