O ile się nie mylę jest to druga gra która zagościła w naszym domu. Dostaliśmy ją na pierwszą rocznicę ślubu. Po kilku rozgrywkach byliśmy pewni, że nie skończy się na posiadaniu jednej czy dwóch gier planszowych. Zakupy czas zacząć.

Wsiąść do pociągu to bardzo przyjemna gra dla ludzi w różnym wieku. Bardzo często zaprzęgamy do gry nie tylko znajomych ale również rodziców. Za każdym razem gra się wspaniale. Prostota zasad sprawia, że gra jest przystępna naprawdę dla każdego.

Głównym celem gry jest zbudowanie z plastikowych wagoników trasy łączącej dwa odległe od siebie miasta w europie. Po drodze wykonujemy krótsze trasy, które zapewnią nam na koniec gry dodatkowe punkty.

W Polsce gra została wydana przez wydawnictwo REBEL . Wydanie sprawia wrażenie solidnego. Mnogość kolorowych wagoników, kart, solidna plansza, proste zasady i przystępna cena. Czego chcieć więcej? Nic tylko kupić i grać ?

Jeśli jesteście początkującymi graczami którzy stawiają pierwsze kroki i boicie się tak „złożonej” gry to spieszę z wyjaśnieniami: Naprawdę nie ma się czego bać, nie taki diabeł straszny. Gra nie należy do zaawansowanych, a nie znam osoby, która negatywnie wypowiedziałaby się na jej temat. Jeżeli szukacie czegoś dla siebie lub czegoś na prezent, możecie kupować w ciemno. No chyba, że obdarowywana osoba posiada już ten tytuł co jest mocno prawdopodobne bo na świecie przez pierwsze 4 lata od premiery sprzedało się już ponad 750 000 kopii. Od czasu premiery minęło już 16 lat więc liczba jest na pewno o wiele większa.

Jakub

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 40

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 117,78złPrzydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów 2

Bądź pierwszy

2 odpowiedzi na “Wsiąść do pociągu Europa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.