Zacznę od tego, że Wsiąść do Pociągu Amsterdam to nie jest dodatek tylko samodzielna gra. Wydaje mi się, że jest świetną alternatywą dla kultowej wersji Europa. Po pierwsze kosztuje 2x mniej, a po drugie zajmuje 4x mniej miejsca.

Jeśli chodzi o zasady rozgrywki to niewiele się zmieniło. Każdy z graczy może wykonać jeden i tylko jeden z poniższych ruchów:

  1. Dobrać 2 karty lokomocji (odpowiednik kolorowych wagonów), czy to w ciemno czy z puli wyłożonych kart.
  2. Dobrać jedną kartę dżokera (odpowiednik wielokolorowej ciuchci)
  3. Zbudować połączenie między dwoma punktami – odrzucając odpowiednią ilość kart w jednym kolorze
  4. Dobrać 2 karty kontraktów i odrzucić jedną lub wcale (odpowiednik tras)

Dodatkowo aby trochę urozmaicić rozgrywkę wprowadzono bonusowe karty towarów. Otrzymuje się je w momencie wybudowania połączenia na polach oznaczonych wozami. Ilość uzbieranych kart sumuje się i gracz który ma ich najwięcej otrzymuje najwięcej bonusowych punktów. Kolejni gracze coraz mniej i mniej.

Napisałem wcześniej, że gra zajmuje 4x mniej miejsca. To prawda. Bardzo zdziwiłem się gdy w dniu premiery przyszła do mnie malutka paczka z grą. Zamawiając ją nie zwróciłem uwagi jak duża jest a informacji na temat tytułu nie było w internecie zbyt wiele. Mapa po rozłożeniu ma wielkość kartki A3. Plastikowe wozy zastępujące wagony są 2x mniejsze tak samo zresztą jak karty. W pierwszym momencie bardzo się wkurzyłem na rozmiar wszystkiego ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że to idealny rozmiar. Dzięki temu grę można rozłożyć wszędzie a szukanie punktów na mapie oraz podliczanie punktów nie zajmuje już tak dużo czasu. Rozgrywka zamyka się w 15 min.

W pudełku znajdziemy wytłoczkę na wszystkie elementy. Uwielbiam gry w których wszystko ma swoje miejsce. Niestety pudełko nie jest standardowych rozmiarów. Pośród wszystkich gier które posiadam nie znalazłem takiego pudełka które ma odpowiednio: 23x23x4,5 To powoduje lekkie problemy z przechowywaniem gry ale może to tylko takie moje widzimisię żeby ustandaryzować rozmiary pudełek. Gra kosztuje w dniu premiery ok 65zł co czyni ją najtańszą z serii Wsiąść do pociągu. Polecam ją zarówno posiadaczom Wersji Europa jak i wszystkim innych którzy chcą spróbować się w znanym tytule za śmiesznie niską cenę.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: 3

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 65zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.