Tajemnicze domostwo to luźne połączenie Dixita, Cluedo oraz Tajniaków.

Jeden z graczy wciela się w ducha który będzie do końca gry zsyłał na pozostałych graczy sny. Sny mają naprowadzać na różne przedmioty, miejsca i osoby. Zadaniem graczy jest odgadnięcie w ciągu 7 dni (7 tur) kto jest prawdziwym mordercą. Podoba mi się przejrzystość zasad w których tak naprawdę wystarczy jeden gracz znający reguły a reszta ma za zadanie tylko odgadywać obrazki jak w Dixicie. Wszystko otoczone jest ciekawą fabułą z którą warto zapoznać się przed grą. Cała historia wprowadza nas fajnie w świat gry więc czujemy klimat od samego początku.

Dobrze jest też zorganizowana kooperacja między graczami. Namawianie się, podpowiadanie sobie, wspólne narady. Najwięcej emocji w tym wszystkim ma gracz wcielający się w ducha. Gra jest przeznaczona od 2 do 7 graczy przy czym tryb dla 2 graczy jest dość sztuczny. Coś jak w Zombie 15`. Osoba grająca jako śledczy musi wcielić się w 2 wirtualnych graczy i odgadywać wszystko podwójnie. To działa ale nie daje prawie żadnych emocji. Jeśli chcecie kupić tę grę aby grać w 2 to mocno się zastanówcie. Jeśli natomiast w Wasze szeregi wstąpi chociaż jeden gracz więcej to naprawdę warto.

Sama gra jest wykonana prawidłowo. Karty są odpowiedniej wielkości, kolory dobrze odwzorowane, rysunki w podobnym do siebie klimacie. Jedyny problem przynajmniej z początku może sprawić setup gry. Jeśli zajmuje się tym jeden gracz to rozłożenie i złożenie gry może zająć ok 10 min.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 10

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 86zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów 1

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *