Jeśli gra w pokerka to Twój klimat to koniecznie musisz spróbować Szeryfa z Nottingham. To bardzo wciągająca gra w której im więcej osób gra tym więcej się dzieje.

Gracze wcielają się po kolei w tytułowego szeryfa i próbują wyłapać innych graczy którzy przemycają kontrabandę. Im więcej kontrabandy tym więcej punktów ALBO więcej punktów dla szeryfa jeśli Cię złapie. Gra jest pełna emocji w każdym momencie. Na początku musimy zadeklarować co chcemy przewieźć w swojej torbie kupieckiej, deklarować możemy tylko towary legalne ale nikt nie udowodni nam co do niej wsadzamy. Już wtedy pojawiają się pierwsze emocje. Kiedy wszyscy gracze zadeklarują swoje towary szeryf na podstawie swoich obserwacji wybiera gracza lub kilku których sprawdzi. Może nie sprawdzać nikogo, a może wybrać wszystkich. Gracze mogą próbować się dogadać ale mogą też blefować. Blef w tej grze stoi na pierwszym miejscu.

Gra jest prosta do wytłumaczenia dla nowych graczy. Samo wykonanie bardzo oryginalne i na wysokim poziomie. Rozgrywka nie nudzi się szybko a po skończonej partii chcemy zagrać raz jeszcze aby tym razem obrać inną taktykę. Jest to jedna z naszych ulubionych gier kiedy jesteśmy w większym gronie.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 20

Najniższa cena gry w momencie publikacji:169zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *