Story Cubes czyli Kości opowieści to świetny pomysł na pobudzenie wyobraźni u dzieci ale też idealny sposób na imprezowe wieczory z przyjaciółmi.

Pierwsze Story Cubes udało mi się kupić podczas wyprzedaży w jednym z dużych supermarketów. Wtedy za komplet 9 kości z serii „fantasia” płaciłem ok 10zł. Z racji narodzin pierworodnego postanowiłem zacząć zbierać takie kości aby w przyszłości móc pobudzać jego wyobraźnie. Chwilę później traf chciał, że na rebel.pl zaczęła się akcja na dzień dziecka. Nie mogłem nie skorzystać. Kości są sprzedawane w paczkach tematycznych więc można kupić małe zestawy pakowane po 3 lub większe po 9.

Można je również dowolnie mieszać, co uczyniłem. Wykorzystałem worek z drugiego dodatku Carcassonne i wrzuciłem wszystkie do środka. Teraz wystarczy zanurzyć w nim rękę i wylosować całą garść kostek z przeróżnymi obrazkami. Zabawa polega na wymyśleniu opowieści na podstawie wylosowanych obrazków. Jeśli gramy w więcej osób możemy kontynuować jedną długą opowieść. Ważne jest jedno – w tej grze nie ma przegranych i wygranych, jest tylko dobra zabawa.

Ale żeby nie było tak kolorowo, są tu również minusy. Po pierwsze brakuje mi do kupienia jednego pudełka w którym można przechowywać wszystkie zebrane kości, trzeba improwizować. Po drugie: CENA. Jeśli nie trafisz na promocję to za podstawowe zestawy 9 kości przyjdzie Ci zapłacić ok 40zł. To dużo biorąc pod uwagę materiały które dostajemy w zamian: to tylko 9 kości oraz tekturowe pudełeczko z magnesem.

Posiadam:

Story Cubes: Batman

Story Cubes: Galaktyka

Story Cubes: Kataklizmy

Story Cubes: Medycyna

Story Cubes: Muminki

Story Cubes: Na ratunek

Story Cubes: Salon gier

Story Cubes: Sport

Story Cubes: Supermoce

Story Cubes: Fantazje

Story Cubes: Scooby Doo


Łącznie wydałem na nie ok 80zł więc myślę, że opłacalny interes 😉

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 20

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 40zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów 1

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *