Splendor to ciekawa i wciągająca gra która do samego końca daje satysfakcję z grania. Jest dobrze zbalansowana dzięki czemu świetnie gra się we dwoje, troje jak i czworo.

Wykonanie gry na najwyższym poziomie. W pudełku nie brakuje wypraski na wszystkie elementy a same żetony użyte jako waluta są plastikowe i bardzo przypominają te od pokera. Karty ładnie zilustrowane, do tego kafelki arystokratów którzy dodatkowo podnoszą klimat gry „kupieckiej”. Mechanika gry jest prosta i przejrzysta idealnie nadająca się do wprowadzenia nowych graczy. Zasady można wytłumaczyć dosłownie w kilka minut. Liczy się tu spostrzegawczość ale też reagowanie na to co bierze nasz przeciwnik i dostosowywanie pod to swoich ruchów.

Gra się naprawdę wspaniale ALE jeśli nasz przeciwnik ma wyjątkowego pecha to może uświadczyć efektu kuli śnieżnej. W grze dochodzi do sytuacji w której jeśli masz więcej kart to na więcej kart Cię stać, a to powoduje coraz większą przewagę nad przeciwnikiem.

Podsumowując, Splendor jest bardzo przyjemnym tytułem który warto posiadać albo przynajmniej zagrać kilka razy. My nasz egzemplarz kupiliśmy po kilku partiach ze znajomymi. Uznaliśmy, że gra jest na tyle ciekawa że musimy ją mieć do rozgrywek we dwoje.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 40

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 86zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Jedna odpowiedź do “Splendor”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.