Zacznę od tego: gra jest przepięknie zilustrowana i wydana. Rozkładając ją widać, że grafiki były wymyślane ze starannością i nie ma mowy aby coś nie pasowało do całości. Rzeki, zwierzęta, natura, tipi, Indianie. Czego chcieć więcej? Nic tylko rozkładać i wyruszać w podróż.

Silnikiem napędowym gry są kości. Kości wzbudzające tak wiele emocji wśród graczy ponieważ wprowadzają sporo losowości. Wielu graczom się to nie podoba ponieważ w takiej grze nie mamy zbyt wiele do powiedzenia. Trzeba się pogodzić z tym, że gry kościane mają element losowości którego nie da się obejść. Zapewniam jednak, że w tej grze nie chodzi tylko o rzucenie kośćmi i zdanie się na los. Jest wiele elementów na które mamy wpływ.

Możemy obrać różne strategie, dążyć do rozbudowania sojuszników którzy pomogą nam w późniejszej rozgrywce, skupić się na kolekcjonowaniu zwierząt czy kart z dużą ilością Tipi. Wszystkie elementy są na koniec rozgrywki odpowiednio punktowane więc nie zawsze gracz który robi najwięcej wygrywa grę.

Gdy połączymy ze sobą pięknie zilustrowaną klimatyczną grę z odpowiednio zbalansowaną mechaniką kościaną wychodzi naprawdę bardzo ciekawa gra. Wykonanie jest na najwyższym poziomie, brakuje tylko wypraski na elementy. Pozycja godna uwagi nie tylko dla fanów Lewisa i Clarka ale dla wszystkich którzy chcą na chwilę oderwać się od otaczającego nas świata.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 20

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 119zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *