Nie spodziewałem się, że gra oparta w 100% na dominie może dostarczyć tyle frajdy. Autor miał świetny pomysł by zmodyfikować i ubrać w piękną graficzną otoczkę klasyczną grę w domino.

Kafelki zamiast liczb mają naniesioną grafikę różnych pól za które przyjdzie nam zbierać określoną ilość punktów. Możemy tu spotkać lasy, mokradła, rzeki czy pola. Umiejętne umiejscowienie płytek terenu da nam w przyszłości więcej korzyści oraz ułatwi umieszczanie kolejnych płytek. Jeśli niezbyt dobrze przemyślimy swoje ruchy możemy mieć problem z późniejszym dodaniem kolejnych terenów. Nowo dokładane muszą pokrywać się z już leżącymi więc wkrada się tu sporo strategicznego myślenia oraz liczenia które pole da nam najwięcej punktów. Czasami można również przyjąć pozycję bardziej agresywną i wziąć kafelek który da nam mało punktów ale za to uniemożliwi naszemu przeciwnikowi duże punktowanie.

Gra wykonana estetycznie, kafelki są niespotykanie błyszczące ale czasami laminat nieco odchodzi od tektury, a z początku z kafelków trochę się sypie. W pudełku znajduje się wypraska na elementy za co ogromny + Zasady gry są przejrzyste i przyjemne dla nowych graczy. Świetna zabawa zarówno dla dzieci 8+ jak i dorosłych. Jedyna bariera dla dzieci to umiejętność mnożenia. Jeśli Twoje dziecko zna tabliczkę mnożenia to śmiało można zacząć grę w Kingdomino. Do tego przystępna cena powoduje, że gra powinna znaleźć miejsce u każdego 😉

Darmową wersję oraz dodatki do samodzielnego wydruku znajdziesz TUTAJ

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 20

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 55zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *