„Hej! To moja ryba” to bardzo prosta gra familijna, której zasady szybko załapią zarówno dzieci jak i dorośli. Kiedy zamówiłem ją na promocji REBEL wraz z innymi grami nie spodziewałem się zaskoczenia, które towarzyszyło mi podczas odpakowywania przesyłki. Tym razem zamawiałem 5 gier a wśród nich tytułowa „Hej to moja ryba”. Po otwarciu paczki moim oczom ukazało się malutkie pudełko (wydaje mi się, że najmniejsze jakie posiadam). Nie czytałem wcześniej żadnych recenzji na temat tej gry ani nie oglądałem filmików na youtubie więc mój mózg przyjął, że pudełko będzie standardowych rozmiarów. Liczy się jednak zawartość a nie samo opakowanie.

W środku znajdują się ciasno upakowane figurki pingwinów w 4 kolorach oraz heksagonalne kafelki z grafiką ryb leżących na krze lodowej. Cała gra polega na poruszaniu figurek w taki sposób aby zdobyć jak największą ilość ryb. Wygrywa osoba która na koniec gry uzbiera ich najwięcej. Szybko okazuje się jednak że skakanie po najwyżej punktowanych polach wcale nie jest idealnym sposobem na wygraną. W grze jest drugie dno – trzeba jak najskuteczniej odciąć przeciwników od jak największej części planszy tak aby zgarnąć dużą ilość ryb tylko dla siebie.

Po rozegranej pierwszej partii przyszedł czas na dogrywkę a potem na kolejną i kolejną. Gra jest wciągająca i jedyne co może troszkę zniechęcać to układanie tych malutkich płytek w taki sposób aby utworzyły pole gry. Trzeba ułożyć łącznie 60 pól w 8 rzędach co czasami zajmuje więcej niż sama gra. Za każdym razem gdy schodzimy pingwinem z jakiegoś pola musimy je ze sobą zabrać. Tu ponownie pojawia się mała niedogodność jaką jest wygrzebywanie pola ze środka tak żeby nie poruszyć pozostałych. Od razu nasunął mi się pomysł aby każda płytka kry lodowej miała przyczepioną do siebie malutką metalową blaszkę a każdy pingwin podczepiony mały magnesik. To wyeliminuje konieczność podnoszenia płytek i przyspieszy rozgrywkę. Takiego rozwiązania chyba jednak nigdy się nie doczekamy, a przynajmniej nie oficjalnie.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 20

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 34zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów 1

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.