Odkąd ten tytuł pojawił się na sklepowych półkach co chwilę spotykałem mniejszą lub większą promocję. Po wielu walkach sam ze sobą w końcu skusiłem się na rodzinną i nieco dziecinnie wyglądającą grę jaką jest „Domek”.

Grę udało mi się kupić za 67zł co jest bardzo atrakcyjną kwotą jeśli weźmiemy pod uwagę co oferuje sama gra. Po odpakowaniu pudełka naszym oczom ukazuje się: wytłoczka, plansze gracza, tor dobierania, karty, znacznik pierwszego gracza oraz notes do podliczania punktów. Wszystko sprawia wrażenie bardzo solidnie i estetycznie wykonanego produktu i tak właśnie jest. Gra mimo kolorowych i dziecinnych obrazków przekonała nas do siebie tak mocno, że nie mogliśmy przestać w nią grać. Jest to zdecydowanie lekki i przyjemny tytuł który sprawi radość zarówno dziecku, rodzicom czy nawet dziadkom. Zasady tłumaczy się w 3 minuty a sama rozgrywka potrwa ok 30-40min.

Sama rozgrywka polega na dobieraniu kart pomieszczeń w taki sposób aby jak najlepiej urządzić swój wymarzony domek, a co za tym idzie uzyskać za niego jak najwięcej punktów. Jednak każda karta którą bierzemy z toru dobierania ma przypisaną do siebie drugą kartę którą może być jakiś pomocnik, dach, czy dodatkowe akcesoria do domu. W grze występuje sporo losowości ponieważ nie mamy większego wpływu na to jakie karty zostaną zaraz odsłonięte ale losowość ta jest niwelowana właśnie przez karty pomocników, którzy potrafią przestawiać karty miejscami lub nawet odrzucać już posiadane pomieszczenia na poczet innych dowolnie wybranych. Każde dobranie karty rodzi w nas niepewność czy aby na pewno dobrze robimy i czy nasz plan się powiedzie. W końcu są jeszcze inni gracze którzy mogą nam w tym przeszkodzić.

Wg mnie must have jeśli gościsz czasami dzieci lub jeśli szukasz prostej i atrakcyjnej gry dla każdego. Idealnie nada się również na prezent dla nowożeńców! Będą mogli w ten sposób zbudować swój wymarzony dom!

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 20

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 79zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.