Cluedo to klasyka gatunku. Wszyscy gracze, a przynajmniej duża większość powinna grę kojarzyć. Ta gra działa troszkę jak monopoly. Każde wydanie monopoly jest w zasadzie takie samo i różnią się szczegółami. Podobnie jest w przypadku Cluedo.

Co wydanie otrzymujemy zapakowaną w inne grafiki tę samą grę. Głównymi bohaterami są albo płk. Musztarda albo Sherlock Holmes, albo Harry Potter itd. Jest jednak coś więcej. W wersji „Harry Potter” otrzymujemy interaktywną planszę dzięki której co kolejkę może zmieniać się położenie drzwi wejściowych do pomieszczeń lub dostępność kominka teleportacyjnego. Połączenie tak kultowej gry ze światem czarodziei daje naprawdę świetną gratkę zarówno dla fanów Harrego jak i samego Cluedo.

Posiadam i gram zarówno w tę wersję jak i podstawową. Przyznam, że częściej zasiadamy do tego wydania. Może trochę z sentymentu 😉 Jeśli nie posiadasz żadnej wersji Cluedo a jesteś fanem przygód Harrego To gra na pewno zapewni wiele godzin dobrej rozgrywki przepełnionej czarodziejskim klimatem.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 10

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 88zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *