Bazg Roll to przyjemna i na pozór łatwa gra imprezowa dla całej rodziny. Na pozór, ponieważ jak się okazuje, umiejętności graficzne graczy bywają różne.

Cała rozgrywka jest oparta na znanej doskonale wszystkim grze „kalambury rysowane” z tą różnicą, że tutaj rysujemy kilka różnych obrazków zamiast jednego. Każdy gracz ma swoje indywidualne hasło które nanosi na 6 ścianek dużej kostki. Wszyscy robią to równocześnie mając zaledwie 2 minuty, a następnie kości rzucane są na stół. Teraz każdy z graczy próbuje odgadnąć jakie hasło próbował przekazać każdy z przeciwników.

Jak wiadomo, w tego typu grach ilość graczy ma spore znaczenie. Rozgrywka robi się coraz ciekawsza gdy dołączają kolejni gracze. Punktacja jest podobna do tej z dixita tak więc każdy kto odgadnie hasło przeciwnika otrzymuje punkt, a dodatkowo autor obrazka zyskuje po jednym punkcie za każdego gracza który go odgadł. W ten sposób każdy kto potrafi dobrze rysować otrzyma sporą ilość punktów.

Tutaj przechodzimy do sedna. Osoba która potrafi lepiej rysować otrzyma najwięcej punktów. Warto więc zadbać o podobny poziom graczy aby rozgrywka byłą przyjemnością dla wszystkich. Największym plusem gry jest to, że każdy gra równolegle. Wszyscy jednocześnie rysują swoje hasło a następnie odgadują hasła przeciwników. Taki rodzaj rozgrywki nie powoduje nudy u żadnego z graczy.

Jeśli uważasz, że spodoba Ci się taki rodzaj zabawy to warto kupić ten tytuł. Gra nie jest droga, kosztuje zaledwie 50zł, a ilość rozrywki jaką dostarcza jest naprawdę duża.

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.