http://www.playnow.com.pl/gry/alchemicy/

Alchemicy to pięknie wyglądająca, wprawiająca w zdumienie gra którą porównałbym trochę do Cluedo. Niewątpliwie jest to jeden z cięższych tytułów w jakie gram z przyjemnością. Podchodziłem do niej jak pies do jeża. Bałem się ogarnąć zasady i dwa razy skończyło się na rozłożeniu wszystkiego wg instrukcji tylko po to by zaraz to sprzątnąć. No nic… do trzech razy sztuka.

Za trzecim razem w końcu udało się zagrać. Może nie do końca pojęliśmy wszystkie zasady ale jakoś szło. Grze uroku dodaje niewątpliwie aplikacja która nie jest niezbędna do grania ale bardzo ułatwia rozgrywkę. Całość bardzo klimatyczna, dzięki wspomnianej aplikacji można bardzo wczuć się w rolę alchemika. Za jej pomocą skanujemy karty które chcemy ze sobą połączyć aby otrzymać tajemniczą miksturę. Pomysł na grę naprawdę niebanalny. Za drugim i trzecim razem Szło już z górki, coraz mniej pytań, coraz więcej w głowie. Jak się okazało gra nie jest taka trudna a tylko sprawia takie wrażenie. Znów przez ogrom elementów i możliwych ruchów ślepo wierzyłem, że jest dużo bardziej skomplikowana.

W Polsce grę wydał REBEL. Niestety po raz kolejny brakuje mi tu wypraski na elementy. Jest ich naprawdę sporo, a nie mają swojego miejsca. Wszystko lata w środku ocierając się o siebie i niszcząc przy okazji. Wypraska wpłynęłaby również na łatwość rozkładania i składania gry co aktualnie wiąże się głównie z myśleniem gdzie co włożyć. Reszta elementów jest wykonana bardzo dobrze: duża plansza, sporo elementów. Czuć za co płacimy. Podsumowując nie polecam tej gry dla początkujących. Jeśli natomiast grałeś już w kilka planszówek to po dokładnej lekturze instrukcji nie masz się czego obawiać.

Nasza ocena:

Rozegrane partie: ok 10

Najniższa cena gry w momencie publikacji: 101zł

Przydatne linki:

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Bądź pierwszy

Jedna odpowiedź do “Alchemicy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *