Deck Boxy to bardzo przydatny gadżet do niemal każdej gry. Przyjęło się, że używamy ich jedynie do karcianek jak Pokemony, MTG itp. Tymczasem w wielu grach planszowych brakuje wyprasek a karty są trzymane luzem lub w najlepszym przypadku w woreczkach strunowych. Jeśli macie chwilę polecam wykonać takie pudełko własnoręcznie, to prostsze niż sądzisz. Potrzebne elementy:

  • sztywna kartka A4 (papier fotograficzny, kartka z bloku technicznego, stara teczka na dokumenty)
  • nożyczki
  • klej
  • drukarka (lub ołówek i linijka)

Można skorzystać z darmowego generatora dostępnego TUTAJ lub TUTAJ.

Podajemy wymiary kart do których chcemy przygotować pudełko (polecam dodać 5mm z każdej strony aby karty nie były tak ściśnięte), generujemy plik pdf, drukujemy go, wycinamy i sklejamy. GOTOWE!

Jeśli nie posiadasz drukarki, możesz przenieść wymiary na kartkę papieru za pomocą linijki i ołówka. Ja zrobiłem tak na potrzeby tego materiału. Narysowanie obrysu zajęło mi 5min. Wycinanie i sklejanie kolejne 5.

Jeśli nie masz zdolności manualnych a gdy trzymasz nożyczki trzęsie Ci się ręka zawsze możesz skorzystać z gotowych pudełek dostępnych w internecie. Ceny zaczynają się już od 6zł. Skorzystaj z wyszukiwarki ceneo aby znaleźć najciekawsze oferty.

Jak pomocny był ten post?

Kliknij na uśmiech aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów 5

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *